fbpx

Zavolejte nám

+420 774 044 343

Napište nám

info@interiery-nemcova.cz

Dřevěná podlaha v interiéru

Datum publikování: 19/12/2019

Dřevěná podlaha

 

Jednou z hlavních otázek budoucího bydlení nebo rekonstrukce je, jaký typ podlahy zvolit ? Tak proč tedy zvolit do svého bydlení dřevěnou podlahu ? Dřevěná podlaha je v první řadě nadčasová a hodí se do každého interiéru.

 

Dřevěná podlaha je správná volba

Foto: unsplash.com

Druhy dřevěné podlahy

 

Dřevěných podlah je dnes nepřeberné množství, tak tedy jak se v nich vyznat. Na začátku je nutné rozlišit parkety, klasická dřevěná prkna a další. Když půjdeme do větší hloubky, tak masivní a vrstvené. Rozdíl spočívá v tom, že masivní dřevěná podlaha je z jednoho kusu dřeva a u vrstvených nalezneme dvě nebo tři vrstvy dřeva. Hlavní rozdíl spočívá v životnosti, požadovaném účelu a údržbě.

Dřevěná podlaha a moderní styly

 

Dřevěná podlaha je multifunkční, naleznete ji v např.: industriálních interiérech, vintage stylu, provence stylu a hlavně ve stylu skandinávském. Ve skandinávském stylu má dokonce své nenahraditelné místo a interiér bez ní nelze nazvat skandy stylem. Dřevěná podlaha se hodí zkrátka všude, ať máte betonové doplňky nebo bydlíte v industriálním objektu, vždy si k vám najde cestu.

 

Dřevěná podlaha v interiéru

Foto: unsplash.com

Její výhody a přednosti

 

Hned na začátek musíme zmínit její vzhled, eleganci a velký výběr. V dalším bodě její teplotní vjem.V dnešní době se objevila její pozitivní výhoda, která bývala dříve opomíjena, a to že je ekologická  – dřevo je obnovitelný zdroj. Další nespornou výhodou je, že je vhodná pro lidi trpící alergiemi a astmatem, jelikož nezadržuje prach. K výhodám také patří její údržba, kdy bohatě stačí ji vysát a lehce setřít. Nelze zapřít také její tepelně-izolační vlastnosti. V případě masivních podlahy, tak její životnost a možnost renovace.

 

Její nevýhody a úskalí

 

První, co vás napadne, když se řekne dřevěná podlaha a její nevýhody, tak je to její cena

I Když se dá koupit i za příznivé ceny, tak i přesto v cenovém boji proti třeba vinylovým podlahám prohrává. V případě masivní dřevěné podlahy je na obtíž její náchylnost na vlhkost a nemožnost použití s podlahovým vytápěním. Pokud byste chtěli využít podlahu v místech kde je vyšší vlhkost (koupelna) a nebo v místě s podlahovým vytápěním, tak zvolte vrstvenou dřevěnou podlahu.

 

Dřevěná Podlaha do velkých prostor

Foto: unsplash.com

Povrchová úprava a správná péče

 

Aby podlaha vydržela, co nejdéle jako nová a její životnost byla co nejdelší, tak provádí její povrchovou úpravu a to buď : olejem, lakem, voskem.

Dále se dá podlaha kartáčovat a tím zdrsnit její struktura. Co se týče správné péče, tak to jednoznačně mít na všech nohách nábytku nalepené filcové podložky. Při stěhování nábytku, nábytek nevléct, ale zvednout a nést. Vyvarovat se vysoké vlhkosti a případné mokré skvrny (vylité pití) hned setřít.

 

Kdy použít dřevěnou podlahu

 

Jednoznačně dřevěná podlaha vynikne ve velkém prostoru s dostatkem světla. Ale naše obecná rada zní, v menších prostorech zvolit světlý dekor podlahy a čím větší bude prostor použití, tím tmavší můžeme dát. Dále se musíme rozhodnout nad její tvrdostí, do vytížených prostorů dáme tvrdší podlahu a do méně vytížených můžeme dát měkčí. I když se nezdá, tak tento aspekt je velmi důležitý a zaručí nám její dlouhou životnost.

Samozřejmě pokud si nebudete jisti s výběrem vhodné podlahy, můžete využít některou z našich služeb.

Z našeho Instagramu
Sledujte nás
[/db_pb_accordion]
Napište nám

5 + 14 =

Kliknutím na tlačítko Odeslat dáváte souhlas se zpracováním Vašich údajů. Data budou použita pouze pro zaslání odpovědi.