fbpx

Zavolejte nám

+420 774 044 343

Napište nám

info@interiery-nemcova.cz

Skandinávský styl a jaké je s ním bydlení

Datum publikování: 05/11/2019

Skandinávský styl

 

Skandinávský styl patří momentálně k nejoblíbenějším stylům současnosti a není se vůbec, co divit. Ve skandinávském stylu převládá vzdušný otevřený prostor, dominují zde světlé barvy a materiály, přírodní dřevo, množství různých a na první pohled nesourodých osvětlení.Pár výrazných prvků v interiéru je zde povoleno.

 

Skandinávský styl a bydlení s ním

Foto: What a wonderful home

Základy pro Skandinávský styl

 

Hlavní dominantou každého bydlení ve skandinávském stylu je světlý vzdušný prostor s důrazem na akcent dřeva. Skvěle do interiéru zapadá dřevěná podlaha ve světlém dekoru, která celkový dojem ještě umocní. Nesmíme zapomenout, že skandinávský styl se také vyznačuje zakomponováním kovu, skla a mramoru do interiéru a nelze vynechat přírodní textilie,  jako je bavlna, kůže, vlna a len. Samozřejmě nezapomínejte na mnoho různých typů osvětlení v interiéru.

 

Barvy ve Skandinávském interiéru

 

Skandinávský styl se vyznačuje světlými barvami, a to jsou zejména bílá, různé odstíny šedé a béžové nebo-li krémové. Můžeme zvolit i jiné světlé odstíny, ale pozor zvolit se musí takové, které nebudou interiér obírat o světlost a budou interiér opticky dělat větším.

 

Interiér a skandinávský styl

Foto: What a wonderful home

Přírodní materiály a Skandinávský styl

 

Jelikož se nacházíme v severských zemích, tak pochopitelně základem je dřevo. V severských zemích je dřevo v interiéru jakýmsi ukazatelem spojení člověka s přírodou. Z toho důvodu mu skandinávský styl přikládá, tak velkou důležitost. Při použití dřeva se nemusíte omezovat pouze na podlahu a nábytek, ale dřevěná prkna můžete použít i jako obklad na stěnu zatím a zpestřit tak celkový koncept interiéru. Pokud máte v interiéru trámy, tak je vůbec neschovávejte, ale naopak je, co nejvíce odhalte a nechte v přírodním dekoru nebo natřete na světlo.

Dále nezapomeňte do interiéru dát zástupce z kovu (například kovové nohy u jídelního stolu), skla a mramoru, jelikož i tyto prvky jsou ve skandinávském stylu nezastupitelné.

 

Světlo ve Skandinávském stylu

 

Obecně se ve skandinávském stylu nechávají velká okna kvůli, co největšímu osvětlení místnosti denním světlem. Dokonce se vynechávají i záclony, a když už, tak pouze ve světlé přírodní látce, a to s velkou propustností denního světla.

Samozřejmostí v Severních zemích je dostatek svítidel v interiérech, a to kvůli nedostatku denního světla. Skandinávský styl v osvětlení se projevuje kovovými, skleněnými a látkovými stínidli. V případě volby osvětlení v tomto stylu je důležitá i rozmanitost osvětlení. Dále množství od různých typů lampiček přes stojací lampy až po závěsná (stropní světla).

 

Skandinávský styl s prvky industriálního

Foto: What a wonderful home

Dekorace ve Skandinávském stylu

I když si Skandinávský styl a seveřané obecně nepotrpí na velké množství doplňků či dekorací a spíše dávají přednost praktickému a kvalitnímu využití před kvantitou. Tak i přesto několik výrazných prvků nalezneme v jejich interiérech. A právě díky tomu získávají interiéry svou osobitost a ztrácejí svou zajímavost a prázdnost. Rozhodně nesmí chybět polštáře, plédy a kožené předložky. Jelikož takový měkký vlněný pléd vám dokáže zpříjemnit nejednu chladnou noc a navíc příjemně zútulní váš interiér. Určitě nesmíte vynechat kovové svícny, díky kterým si můžete udělat romantické večery. V neposlední řadě bychom neměli vynechat skleněné vázy,  do kterých naaranžujeme květiny a s tím doplníme i zelené rostliny do designových květináčů. Okna nechte po vzoru našich seveřanů prázdná a maximálně doplnit světlé závěsy s velkou propustností denního světla.

 

Až budete svůj interiér zařizovat podle skandinávského stylu držte se těchto základních pravidel. Váš domov bude rázem příjemnější a pohodlnější. V případě, že si nevíte rady a nebo i přes výše napsané základy chcete poradit. Neváhejte se obrátit na nás, jsme tu pro vás.

Z našeho Instagramu
Sledujte nás
Napište nám

10 + 7 =

Kliknutím na tlačítko Odeslat dáváte souhlas se zpracováním Vašich údajů. Data budou použita pouze pro zaslání odpovědi.